Dział Sprzedaży
+48 501 310 260
biuro@sonto.pl

Dział Obsługi Zamówień
+48 516 440 064
zamowienia@sonto.pl

Zasieki Concertina i drut ostrzowy

Drut ostrzowy typu Concertina to wysokiej jakości element zabezpieczający różnego typu obiekty. Służy do budowy ogrodzeń agresywnych. Zbudowany jest z drutu nośnego i taśmy stalowej. Posiada wiele nazw – wśród najczęściej spotykanych wymienia się nazwy: drut żyletkowy, drut brzytwiasty, koncertina, koncentrina, concentrina lub falanga. Nazwy te stosowane są uniwersalnie, niezależnie od rodzaju zapory ostrzowej. Drut ostrzowy używany jest w miejscach o wysokim stopniu zagrożenia, które wymagają najskuteczniejszej ochrony. Koncertina stosowana jest do wzmacniania ogrodzeń w zakładach karnych, na lotniskach, poligonach, a także magazynach i zakładach przemysłowych. Zasieki z drutu ostrzowego w formie podwójnej spirali łączonej specjalnymi łącznikami noszą nazwę “concertina“. Taka zapora jest trudna do sforsowania, ponieważ ma względnie dużą sztywność w płaszczyźnie pionowej, a do jej przerwania nie wystarczy przecięcie drutu w jednym miejscu, jak w przypadku pojedynczych zwojów. Concertina jest uważana za udoskonaloną wersję drutu kolczastego, gdzie miejsce kolców z drutu zastąpiły ostre jak brzytwa żyletki. Drut ostrzowy typu Concertina, podobnie jak tradycyjny drut kolczasty, jest stosowany zarówno w postaci liniowej, jak i (częściej) w formie zwojów o średnicy zależnej od zastosowania. Drut ostrzowy stosowany jest jako ogrodzenie w jednostkach wojskowych, lotniskach, zakładach karnych i aresztach śledczych.

W RAZIE PYTAŃ JESTEŚMY DOSTĘPNI PO NUMEREM – 516 440 064!


Poniżej prezentujemy ofertę różnych typów zasieków wykonanych z drutu ostrzowego lub inaczej żyletkowego/brzytwowego (ang. Razor Blade Wire).

Zasieki Concertina

Zasieki Concertina

Zasieki typu Concertina produkowane są w postaci splatanych ze sobą w podwójną helisę dwóch odcinków drutu ostrzowego. Druty ostrzowe są ze sobą pospinane specjalnymi metalowymi złączkami (od 3 do 5 złączek na każdy jeden zwój w zależności od średnicy zasieku). Po rozciągnięciu i zainstalowaniu, Concertina tworzy przestrzenną strukturę o dużej sztywności i wytrzymałości. Do jej rozsunięcia wymagane jest przecięcie drutu ostrzowego co najmniej w trzech punktach. Zasieki Concertina wykonywane są ze wszystkich typów profili drutu ostrzowego. Dostępne są zasieki Concertina o nominalnej średnicy 450mm, 730mm, 980mm. (Po rozciągnięciu średnica zmniejsza się około 10%).

system ogrodzeń tymczasowych

Drut ostrzowy prosty

Drut ostrzowy prosty Concertina swoją formą najbardziej przypomina klasyczny drut kolczasty, z tym wyjątkiem, że drut brzytwiasty zamiast standardowych kolców posiada ostre żyletki. Zwykle podczas wzmacniania ogrodzenia przy pomocy tego rodzaju drutu, mocuje się kilka jego poziomów.

Praktycznie używany jest tylko przy budowie ogrodzeń wojskowych, zasieków i więziennictwie, jednak coraz częściej wykorzystuje się druty ostrzowe do ochrony magazynów placów przemysłowych i miejsc składowania.

 Zasiek płaski

Zasiek płaski

Zasieki płaskie wykonane są z drutu ostrzowego w postaci płaskich, zachodzących na siebie i pospinanych kręgów. Używane są do montażu na zwieńczeniach ogrodzeń oraz do wzmacniania struktury ogrodzeń wykonanych np. ze zwykłej siatki metalowej. Zwoje płaskie są mniej “agresywne” od Concertiny, nie wystają poza obręb ogrodzenia, stanowią mniejsze zagrożenie dla osób postronnych. Instalowane na istniejącej strukturze ogrodzenia, skutecznie utrudniają przecięcie i wspinanie się. Zasieki płaskie dostępne są o nominalnej średnicy 500mm, 700mm, 900mm.

Siatka ostrzowa

Siatka ostrzowa

Siatka ostrzowa wielkoformatowa służy do budowy ogrodzeń agresywnych (specjalnych). Można ją również stosować w połączeniu z zasiekami z drutu ostrzowego Concertina. Wielkoformatowa siatka ostrzowa powstaje w wyniku trwałego połączenia punktów przecięcia odpowiednio zorientowanych odcinków drutu ostrzowego bez naruszenia powłoki ocynkowanej. Różnorodność oferowanych wymiarów pozwala na dostosowanie odpowiedniej wysokości do potrzeb klienta. W ofercie posiadamy arkusze siatki o wielu formatach szerokości oraz kilkunastu wariantach wysokości, od 1015 mm do 4165 mm. Siatka ostrzowa 4 metrowa jest bardzo popularnym ogrodzeniem w jednostkach penitencjarnych.


 zasieków Concertina

Akcesoria do montażu zasieków Concertina

Posiadamy w ofercie wszystkie niezbędne elementy do montażu zasieków, takie jak: złączki, zaciskarki, rękawice ochronne, wysięgniki/odkosy czy drut naciągowy.

Układanie zasiek może być niebezpieczne i powinno być wykonywane przez odpowiednio przygotowany zespół montażowy. W sprzedaży posiadamy także niezbędne do założenia zasiek złączki, zaciskarki i ochronne ochronne rękawice.

W RAZIE PYTAŃ JESTEŚMY DOSTĘPNI PO NUMEREM – 516 440 064!