Zasieki z drutu ostrzowego

Drut ostrzowy typu Concertina to wysokiej jakości element zabezpieczający różnego typu obiekty. Służy do budowy ogrodzeń agresywnych. Zbudowany jest z drutu nośnego i taśmy stalowej. Posiada wiele nazw – wśród najczęściej spotykanych wymienia się nazwy: drut żyletkowy, drut brzytwiasty, koncertina, koncentrina, concentrina lub falanga. Nazwy te stosowane są uniwersalnie, niezależnie od rodzaju zapory ostrzowej. Drut ostrzowy używany jest w miejscach o wysokim stopniu zagrożenia, które wymagają najskuteczniejszej ochrony. Koncertina stosowana jest do wzmacniania ogrodzeń w zakładach karnych, na lotniskach, poligonach, a także magazynach i zakładach przemysłowych. Zasieki z drutu ostrzowego w formie podwójnej spirali łączonej specjalnymi łącznikami noszą nazwę “concertina“. Taka zapora jest trudna do sforsowania, ponieważ ma względnie dużą sztywność w płaszczyźnie pionowej, a do jej przerwania nie wystarczy przecięcie drutu w jednym miejscu, jak w przypadku pojedynczych zwojów. Concertina jest uważana za udoskonaloną wersję drutu kolczastego, gdzie miejsce kolców z drutu zastąpiły ostre jak brzytwa żyletki. Drut ostrzowy typu Concertina, podobnie jak tradycyjny drut kolczasty, jest stosowany zarówno w postaci liniowej, jak i (częściej) w formie zwojów o średnicy zależnej od zastosowania. Drut ostrzowy stosowany jest jako ogrodzenie w jednostkach wojskowych, lotniskach, zakładach karnych i aresztach śledczych.

W RAZIE PYTAŃ JESTEŚMY DOSTĘPNI PO NUMEREM – 516 440 064!


Poniżej prezentujemy ofertę różnych typów zasieków wykonanych z drutu ostrzowego lub inaczej żyletkowego/brzytwowego (ang. Razor Blade Wire).

Zasieki Concertina

Zasieki Concertina

Zasieki typu Concertina produkowane są w postaci splatanych ze sobą w podwójną helisę dwóch odcinków drutu ostrzowego. Druty ostrzowe są ze sobą pospinane specjalnymi metalowymi złączkami (od 3 do 5 złączek na każdy jeden zwój w zależności od średnicy zasieku). Po rozciągnięciu i zainstalowaniu, Concertina tworzy przestrzenną strukturę o dużej sztywności i wytrzymałości. Do jej rozsunięcia wymagane jest przecięcie drutu ostrzowego co najmniej w trzech punktach. Zasieki Concertina wykonywane są ze wszystkich typów profili drutu ostrzowego. Dostępne są zasieki Concertina o nominalnej średnicy 450mm, 730mm, 980mm. (Po rozciągnięciu średnica zmniejsza się około 10%). więcej..

drut ostrzowy prosty

Drut ostrzowy prosty

Drut ostrzowy prosty Concertina swoją formą najbardziej przypomina klasyczny drut kolczasty, z tym wyjątkiem, że drut brzytwiasty zamiast standardowych kolców posiada ostre żyletki. Zwykle podczas wzmacniania ogrodzenia przy pomocy tego rodzaju drutu, mocuje się kilka jego poziomów.

Praktycznie używany jest tylko przy budowie ogrodzeń wojskowych, zasieków i więziennictwie, jednak coraz częściej wykorzystuje się druty ostrzowe do ochrony magazynów placów przemysłowych i miejsc składowania. więcej..

 Zasiek płaski

Zasiek płaski

Zasieki płaskie wykonane są z drutu ostrzowego w postaci płaskich, zachodzących na siebie i pospinanych kręgów. Używane są do montażu na zwieńczeniach ogrodzeń oraz do wzmacniania struktury ogrodzeń wykonanych np. ze zwykłej siatki metalowej. Zwoje płaskie są mniej “agresywne” od Concertiny, nie wystają poza obręb ogrodzenia, stanowią mniejsze zagrożenie dla osób postronnych. Instalowane na istniejącej strukturze ogrodzenia, skutecznie utrudniają przecięcie i wspinanie się. Zasieki płaskie dostępne są o nominalnej średnicy 500mm, 700mm, 900mm. więcej..

Siatka ostrzowa

Siatka ostrzowa

Siatka ostrzowa wielkoformatowa służy do budowy ogrodzeń agresywnych (specjalnych). Można ją również stosować w połączeniu z zasiekami z drutu ostrzowego Concertina. Wielkoformatowa siatka ostrzowa powstaje w wyniku trwałego połączenia punktów przecięcia odpowiednio zorientowanych odcinków drutu ostrzowego bez naruszenia powłoki ocynkowanej. Różnorodność oferowanych wymiarów pozwala na dostosowanie odpowiedniej wysokości do potrzeb klienta. W ofercie posiadamy arkusze siatki o wielu formatach szerokości oraz kilkunastu wariantach wysokości, od 1015 mm do 4165 mm. Siatka ostrzowa 4 metrowa jest bardzo popularnym ogrodzeniem w jednostkach penitencjarnych. więcej..


 zasieków Concertina

Akcesoria do montażu zasieków Concertina

Posiadamy w ofercie wszystkie niezbędne elementy do montażu zasieków, takie jak: złączki, zaciskarki, rękawice ochronne, wysięgniki/odkosy czy drut naciągowy.

Układanie zasiek może być niebezpieczne i powinno być wykonywane przez odpowiednio przygotowany zespół montażowy. W sprzedaży posiadamy także niezbędne do założenia zasiek złączki, zaciskarki i ochronne ochronne rękawice.

Drut ostrzowy to materiał z którego robi się zasieki. Czasami do tworzenia solidnej zapory używa się także drutów kolczastych. Bariera z drutu kolczastego to świetne zabezpieczenie. Czasem potrzebne są takie właśnie rozwiązania. Nie wszędzie sprawdzą się zwykłe ogrodzenia. W niektórych miejscach istnieje potrzeba utworzenia ogrodzenia trudnego do pokonania, gdyż zakłada się, że pewne osoby mogą chcieć się przedostać tam gdzie nie powinny, mimo postawienia ogrodzenia. Taka sytuacja ma na przykład miejsce, gdy buduje się ogrodzenia więzień, poligonów lub innych terenów wojskowych. Gdyby ogrodzenia zakładów karnych były łatwe do pokonania, wiele osób mogłoby uciekać. Tereny wojskowe zaś podlegają ścisłemu nadzorowi i tam też nie powinien przebywać nikt kto nie jest powołany do obrony państwa. Przebywanie w niektórych miejscach osób nieupoważnionych mogłoby doprowadzić do wielu szkód, a bariera z drutu kolczastego jest właśnie po to, by przykrych sytuacji uniknąć. Z drutu kolczastego żyletkowego można tworzyć znakomite zasieki.

Drut kolczasty żyletkowy zawiera elementy dodatkowe przypominające żyletki. Tego typu dodatki wzmacniają jego funkcję. Razor wire to nazwa drutu kolczastego funkcjonująca w języku angielskim. Tradycyjny drut kolczasty wygląda trochę inaczej niż drut kolczasty żyletkowy. Drut żyletkowy naraża na dotkliwe obrażenia ciała, co widać już na pierwszy rzut oka. Dlatego tak skutecznie odstrasza. Ogrodzenie agresywne powinno odstraszać. Wiele osób o niecnych zamiarach rezygnuje z działania, jeśli napotka coś, co ewidentnie odstrasza. Dobre zasieki to takie, które działają na wyobraźnię.

Zasieki typu Concertina kształtuje się łącząc dwie helisy drutu ostrzowego. Powstaje dzięki temu ogrodzenie agresywne. Concertina może zawierać druty ostrzowe o różnym profilu i tworzyć one mogą strukturę przestrzenną o rozmaitej średnicy. Na prezentowanych przez nas zdjęciach pokazany jest między innymi wygląd zasieków płaskich, do których wykorzystuje się prosty drut ostrzowy Producent zaprojektował taki typ zasieków, by zainteresowani mogli wzmocnić nimi ogrodzenia, które już mają utworzone. Podwyższenie ogrodzenia znacznie zmienia jego jakość. To samo ogrodzenie z odpowiednim uzupełnieniem u góry to już całkowicie inne zabezpieczenie. Zasiek płaski z drutu ostrzowego doskonale utrudnia wspinanie się i nie jest łatwy do przecięcia. Zasieki Concertina mogą mieć róznego typu ostrza (żyletki). Concertina robiona jest z blachy stalowej. Drut z którego jest wykonana ma wytrzymałość na rozciąganie, określoną przez konkretną wartość liczbową. Zasieki z drutu żyletkowego trzeba odpowiednio montować. Najlepiej robić to w rękawicach ochronnych.

Siatka ostrzowa to również popularne ogrodzenie. Świetnie nadaje się do ochrony lotnisk i poligonów, bardzo dobrze zabezpiecza tereny przemysłowe. Przygotowana jest z taśmy z ostrzami, bardzo skutecznie chroni tereny, które wymagają szczególnej ochrony. Od razu widać, że taką siatką łatwo się pokaleczyć. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

W RAZIE PYTAŃ JESTEŚMY DOSTĘPNI PO NUMEREM – 516 440 064!