Dział Sprzedaży
+48 501 310 260
biuro@sonto.pl

Dział Obsługi Zamówień
+48 516 440 064
zamowienia@sonto.pl

Zasieki Concertina

Posiadamy w ofercie zasieki spiralne Concertina (drut żyletkowy, ostrzowy, brzytwiasty) o średnicach 450mm, 730mm oraz 980mm (najpopularniejsze), inne średnice dostępne na zamówienie. Zabezpieczeniem antykorozyjnym jest ocynk ogniowy. Dostępne kilka typów ostrzy.


Zasieki Concertina
Zasiek koncertina


Co to jest Concertina?

Zasieki Concertina jest to produkt najczęściej wybierany przez naszych klientów. Maja zabezpieczać i pełnią tą funkcję nad wyraz skutecznie. Zasieki Concertina mają uniwersalny charakter, ale często montowane są tam, gdzie istnieje potrzeba stworzenia agresywnego ogrodzenia. Koncertina robiona jest ze stali nierdzewnej. Duża ilość zwojów efektywnie zabezpiecza dane lotnisko, teren przemysłowy czy też zakład karny. Wystarczy spojrzeć na Concertinę, a już wiadomo, że jest nie do pokonania. Gdyby zasieki nie wyglądały na niebezpieczne, próby ich pokonywania mogłyby być częste. Natomiast jeśli odpowiednio się prezentują, wysyłają jednoznaczny sygnał. Dzięki temu wiele osób odpuszcza sobie próby ich sforsowania. Na terenach przemysłowych trzeba zabezpieczać sprzęt, a na poligon nie mogą dostawać się osoby niepowołane. Wiele różnych miejsc wymaga specjalistycznej ochrony. Pracownik ochrony potrzebny jest do dozoru, ale teren, który chroni musi być należycie zabezpieczony. Concertina nie bez powodu zyskała tak dużą popularność. Po prostu doskonale się sprawdza. Z drutu żyletkowego wykonana jest Concertina Cena jaką oferujemy, jak również wysoka jakość obsługi klienta sprawiły, że dominujemy na rynku.

Do przygotowania zasieków potrzebny jest specjalistyczny drut. Ogrodzenie musi nie tylko być odpowiednio wysokie, ale też zrobione z czegoś, co trudno będzie uszkodzić. Ciężko jest przeciąć drut Concertina Cena zasieków przestrzennych zawsze jest większa niż płaskich. Zasieki Concertina to dwie połączone ze sobą pętle drutu. Dobre ukształtowanie tworzy ładne i skuteczne zasieki przestrzenne. Drut Concertina buduje strukturę o wyjątkowej wytrzymałości.

Drut concertinaNa zdjęciach widoczne są metalowe złączki, które wzbogacają drut Concertina Cena jest odpowiednikiem wysokiej jakości tych zasieków. Gęstość zasieku to ważny parametr. Zdjęcia dobrze pokazują drut ostrzowy Concertina cena zasieków zalezy od typu ostrza (żyletki). Concertina ma cylindryczną budowę, bo to ma wpływ na jej zaporowy charakter. Żyletkowe ostrza są naprawdę ostre, a blacha ze stali – która służy do produkcji tych zasieków - nie ulega rdzewieniu. Tak więc Koncertina jest bardzo odporna na niekorzystne warunki pogodowe. Szeroki wachlarz zalet, w tym duży wybór średnicy zwojów, uczyniły Koncertinę artykułem niezwykle popularnym wśród nabywców. Po rozciągnięciu średnica Koncertiny ulega redukcji, to znaczy zmniejsza się o około dziesięć procent. Wśród parametrów technicznych podanych w opisach znajdziemy również informację o grubości warstwy ocynkowanej drutu i taśmy.

Koncertina - zasiek spiralny (podwójna helisa)

Concertina została zaprojektowana tak, by dobrze chronić obszary o zaostrzonej kontroli. Ma ona kształt zwojów, a dokładnie podwójnej helisy. Zwoje są spięte w poszczególnych miejscach, co powoduje, że strukturę taką bardzo trudno jest uszkodzić, a tym samym przekroczyć. Niebezpieczni przestępcy muszą być odizolowani od społeczeństwa, a ponieważ są to często ludzie nieliczący się z nikim, trzeba ich pilnować. Ucieczki z więzień zdarzają się nie tylko na filmach, więc odpowiedzialne placówki zamawiają ogrodzenia o charakterze agresywnym. Niektórzy nazywają Concertinę falangą, drutem brzytwiastym lub żyletkowym. Falangą zwano w starożytnej Grecji zwarty szyk bojowy piechoty ciężkozbrojnej i nazwa ta idealnie odzwierciedla charakter tego zabezpieczenia. Koncertina jest jak mur, niezwykle trudno jest się przez nią przebić. To udoskonalona wersja drutu kolczastego doskonale nadająca się do wzmacniania ogrodzeń zakładów karnych, aresztów śledczych, więzień, a także poligonów.

Zasieki Concertina na granicy państwa

Zasieki na granicyTereny wojskowe to obszary, gdzie nie mogą mieć wstępu zwykli przechodnie. Choćby dlatego, żeby nic im się nie stało. To oczywiście nie jedyny powód. Praca w wojsku wiąże się z rygorystycznym przestrzeganiem ochrony informacji. Aby obronność państwa była należyta, wiele spraw się utajnia. Manewry wojskowe wykonywane są na rozkaz dowódców i nie mają charakteru jawnego. Na poligonach wykorzystuje się sprzęt wojskowy i nie można doprowadzić do sytuacji, by komukolwiek on zaszkodził. Wojsko musi być wzorowo zorganizowane, więc do prowadzenia jakichkolwiek spraw wagi państwowej potrzeba zachowania najwyższej staranności. Koncertina doskonale pomaga zabezpieczyć teren tego typu. Wzmocnienia takie naprawdę dużo dają. Zasieki w tej formie mają odpowiednią sztywność w pionie, a poza tym trudno je sforsować, gdyż żeby je przekroczyć nie wystarczy przeciąć ich w jednym miejscu. To najbardziej skuteczna ochrona, będąca w stanie odstraszyć wszelkich intruzów.

Aby porozmawiać o szczegółach i złożyć zamówienie wystarczy zadzwonić: 501 310 260

Zastosowanie Koncertiny

Drut kolczasty concertinaUdoskonalona wersja drutu kolczastego w postaci Koncertiny zamiast kolców posiada niesamowicie ostre żyletki. Dlatego przy montażu trzeba uważać, żeby się nie pokaleczyć. Użycie drutu nośnego i taśmy stalowej okazało się idealnym rozwiązaniem. Koncertinę można zakładać na górę już istniejącego ogrodzenia, można także formować z jej zwojów charakterystyczną zaporę. Zasieki Concertina mają szerokie zastosowanie, bo tworzą znakomitą blokadę. Gdyby były to zwoje pojedynczej spirali stopień trudności przekroczenia takiej bariery byłby trochę niższy. Jednak ukształtowanie w postaci podwójnej spirali stanowi dodatkowe utrudnienie. Concertinę kupują nie tylko placówki państwowe. Równie chętnie zamawiają ją właściciele zakładów przemysłowych i osoby zarządzające magazynami. Za pomocą takiej struktury można świetnie chronić mienie znajdujące się na terenie miejsc pracy. Concertinę można spotkać nawet na lotniskach. Dwie spirale połączone są złączkami, całość jest wystarczająco sztywna i odporna na korozję. Dostępne są zwoje Koncertiny o różnej średnicy – to znaczy 40 cm, 45 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm, 65 cm, 73 cm lub 85 cm czy też 98 cm.

Ochrona osób i majątku

Ogrodzenia to niezbędny element zarządzania własnością i powierzonym mieniem. Majątek własny lub firmy należy zabezpieczyć na ile to tylko możliwe. Lepiej jest zapobiegać kradzieżom i aktom wandalizmu niż potem borykać się z konsekwencjami takich przykrych zdarzeń. Bezpieczeństwo to szerokie zagadnienie i w rozmaity sposób można na nie wpływać. Należyte ogrodzenie stanowi jego zasadniczy element. Ogrodzenie w formie agresywnej zapewnia bardzo dobrą ochronę tam gdzie musi ona spełniać najwyższe standardy. Przestępcy rodzą spore zagrożenie społeczne i wszystkim nam zależy na ich izolacji. Nawet zatrudnienie wartownika i istniejący mur mogą okazać się niedostateczne. Agresywna forma zasieków Concertina lepiej przemawia do wyobraźni niż pospolite ogrodzenie w formie murowanej.

Atuty:
Wady:

Concertina cennik

Poniżej cennik concertiny, wg. tego jakie ostrze ma drut ostrzowy concertina, cena netto.

Wymiar średnicy Cena netto
Concertina Ø 450 mm 117,00 zł
Concertina Ø 730 mm 210,00 zł
Concertina Ø 980 mm 270,00 zł

*Ceny na dzień 10.02.2023, ze względu na zmieniające się ceny stali, proszę o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie cen.


Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta: 501 310 260.

Profesjonalni doradcy Sonto pomogą wybrać zasieki i zorganizują transport.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Nie można. Prawo budowlane mówi, że ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Zwierzęta w takiej sytuacji mogłyby się dotkliwie poranić.

Należy stosować się do przepisów prawa budowlanego. Zgodnie z nimi nie można zamieszczać ostro zakończonych elementów drutu kolczastego na ogrodzeniach, które są niższe niż 1,8 m. Reguła ta jednak nie dotyczy ogrodzeń wewnętrznych w zakładach karnych i aresztach śledczych lub innych zakładach penitencjarnych.

Oczywiście. Montaż nie jest skomplikowany, jednak z uwagi na to, że ostrza są niezwykle ostre trzeba zaopatrzyć się w rękawice, żeby nie poranić sobie rąk.

Drut kolczasty nie jest tak dobrym zabezpieczeniem jak drut brzytwiasty, jednak decyzję nalezy podjąć uwzględniając wymagany poziom bezpieczeństwa ogrodzenia.


Zapewniamy zwoje drutu Concertina o różnej średnicy. Mogą Państwo liczyć na fachową pomoc naszych doradców i szybki transport. Bogaty asortyment naszych produktów pozwala wybrać Concertinę doskonale pasującą co funkcjonującego już ogrodzenia. Ochrona w postaci Koncertiny jest estetyczna, a jednocześnie działa na wyobraźnię.

Wyszukiwano także: koncertina, drut concertina, concertina cena, drut concertina cena, drut ostrzowy concertina cena, concertina na granicy, drut kolczasty concertina, concertina razor wire price