Drut ostrzowy

Drut ostrzowy prosty

Drut ostrzowy prosty podobny jest do Koncertiny. To regularnie uformowane zwoje pojedyncze. Drut mimo to ma agresywny charakter i znakomicie chroni rozmaite placówki państwowe np. jednostki woskowe czy zakłady penitencjarne oraz lotniska czy inne obiekty chronione.

Posiadamy o ofercie drut ostrzowy prosty o róznych typach ostrzy, w rolkach o długości 100mb, 150mb, 200mb oraz 250mb.


Zasieki Concertina
Zasiek koncertina


Drut ostrzowy prosty Concertina swoją formą najbardziej przypomina klasyczny drut kolczasty, z tym wyjątkiem, że drut brzytwiasty zamiast standardowych kolców posiada ostre żyletki. Zwykle podczas wzmacniania ogrodzenia przy pomocy tego rodzaju drutu, mocuje się kilka jego poziomów.

Praktycznie używany jest tylko przy budowie ogrodzeń wojskowych, zasieków i więziennictwie, jednak coraz częściej wykorzystuje się druty ostrzowe do ochrony magazynów placów przemysłowych i miejsc składowania.

Co to jest drut ostrzowy?

Drut ostrzowy (ang. razor wire) lub żyletkowy to materiał z którego robi się zasieki. Czasami do tworzenia solidnej zapory używa się także drutów kolczastych. Bariera z drutu kolczastego to świetne zabezpieczenie. Czasem potrzebne są takie właśnie rozwiązania. Nie wszędzie sprawdzą się zwykłe ogrodzenia. W niektórych miejscach istnieje potrzeba utworzenia ogrodzenia trudnego do pokonania, gdyż zakłada się, że pewne osoby mogą chcieć się przedostać tam gdzie nie powinny, mimo postawienia ogrodzenia. Taka sytuacja ma na przykład miejsce, gdy buduje się ogrodzenia więzień, poligonów lub innych terenów wojskowych. Gdyby ogrodzenia zakładów karnych były łatwe do pokonania, wiele osób mogłoby uciekać. Tereny wojskowe zaś podlegają ścisłemu nadzorowi i tam też nie powinien przebywać nikt kto nie jest powołany do obrony państwa. Przebywanie w niektórych miejscach osób nieupoważnionych mogłoby doprowadzić do wielu szkód, a bariera z drutu kolczastego jest właśnie po to, by przykrych sytuacji uniknąć. Z drutu kolczastego żyletkowego można tworzyć znakomite zasieki.

Drut kolczasty żyletkowy

Drut kolczasty żyletkowy zawiera oprócz drutu kolczastego drut ostrzowy elementy dodatkowe przypominające żyletki. Tego typu dodatki wzmacniają jego funkcję. Razor wire to także nazwa drutu żyletowego kolczastego funkcjonująca w języku angielskim. Tradycyjny drut kolczasty wygląda trochę inaczej niż drut kolczasty żyletkowy. Drut żyletkowy naraża na dotkliwe obrażenia ciała, co widać już na pierwszy rzut oka. Dlatego tak skutecznie odstrasza. Ogrodzenie agresywne powinno odstraszać. Wiele osób o niecnych zamiarach rezygnuje z działania, jeśli napotka coś, co ewidentnie odstrasza. Dobre zasieki to takie, które działają na wyobraźnię.

Drut ostrzowy Concertina

Zasieki typu Concertina kształtuje się łącząc dwie helisy drutu ostrzowego. Powstaje dzięki temu ogrodzenie agresywne. Concertina może zawierać druty ostrzowe o różnym profilu i tworzyć one mogą strukturę przestrzenną o rozmaitej średnicy. Na prezentowanych przez nas zdjęciach pokazany jest między innymi wygląd zasieków płaskich, do których wykorzystuje się prosty drut ostrzowy Producent zaprojektował taki typ zasieków, by zainteresowani mogli wzmocnić nimi ogrodzenia, które już mają utworzone. Podwyższenie ogrodzenia znacznie zmienia jego jakość. To samo ogrodzenie z odpowiednim uzupełnieniem u góry to już całkowicie inne zabezpieczenie. Zasiek płaski z drutu ostrzowego doskonale utrudnia wspinanie się i nie jest łatwy do przecięcia. Concertina robiona jest z blachy stalowej. Drut z którego jest wykonana ma wytrzymałość na rozciąganie, określoną przez konkretną wartość liczbową. Zasieki z drutu żyletkowego trzeba odpowiednio montować. Najlepiej robić to w rękawicach ochronnych.